Numan Kurtulmuş: “Aziz Milletimiz, Anadolu’yu Bizlere Vatan Kılan Mazisi Kahramanlıklarla Dolu Ecdadımızdan Aldığı İlhamla Bugün de Aynı Şuur ve…

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümü dolayısıyla, “Şanlı tarihimizin iftihar sayfalarından olan, Türk-İslam medeniyetinin Anadolu’ya vurulan mührü Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü kutlu olsun. Aziz milletimiz, Anadolu’yu bizlere vatan kılan mazisi kahramanlıklarla dolu ecdadımızdan aldığı ilhamla bugün de aynı şuur ve kararlılıkla ilerleyişini sürdürmektedir” mesajını yayınladı.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Malazgirt Zaferi’nin 952’nci yıl dönümü dolayısıyla sosyal medya hesabından mesaj yayınladı. Kurtulmuş, mesajında şunları kaydetti:

“Şanlı tarihimizin iftihar sayfalarından olan, Türk-İslam medeniyetinin Anadolu’ya vurulan mührü Malazgirt Zaferi’nin 952. yıl dönümü kutlu olsun. Aziz milletimiz, Anadolu’yu bizlere vatan kılan mazisi kahramanlıklarla dolu ecdadımızdan aldığı ilhamla bugün de aynı şuur ve kararlılıkla ilerleyişini sürdürmektedir. Biliyoruz ki ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla emin adımlarla yürüdüğümüz yolda; asırlardır bu kadim topraklar üzerindeki birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz en büyük gücümüzdür. Bu kutlu günde, savaşta ve sonrasında sergilediği şeref ve erdemi tarihe altın harflerle yazdırmış büyük komutan Sultan Alparslan Han’ı ve gazada Şehitlik mertebesine ulaşan kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle ve minnetle yad ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x